Ozdobna kokarda na prezent czyli zrób to sam - DIY

09 grudnia 2018

Pakowanie prezentów świątecznych to mój konik. Spędzam godziny nad wszystkimi opakowaniami i wymyślaniem pomysłów, które chciałabym zrealizować. Co roku staram się zrobić coś innego i stawiam na jakiś motyw przewodni. Ostatnio były to choinki, w tym chcę pójść w gwiazdy, ale póki co zobaczcie co jeszcze można przygotować samodzielnie, aby ozdobić podarunki dla naszych bliskich.


Przygotujcie:

• papier ozdobny
• klej
• nożyczki
• wstążkę lub sznurek konopny


Instrukcja wykonania:

Przygotujcie 3 prostokąty z papieru. Przetestowałam różny, zarówno prezentowy jak i grubszy karton, każdy sprawdza się bardzo dobrze. Prostokąt zginamy na pół, ale nie robimy krawędzi zgięcia. Wycinamy wstążkę. Dzięki temu, że papier jest, zgięty obie strony będą identyczne.
Dwa pozostałe prostokąty nakładamy na siebie i tak jak poprzednio zginamy na pół, obcinając po skosie dwa boki (na kształt trójkąta). Po rozłożeniu powinniście uzyskać jajowaty, ścięty kształt.


Jajowate kształty zginamy na pół i łączymy ze sobą. Wystarczy włożyć końce jednego kawałka papieru w drugi, a następnie skleić. Dla pewności, że wszystko dobrze chwyci, spięłam sklejoną część spinaczem.


Kokarda prawie gotowa. Pozostało przymocować górną część do wstążki. Tutaj również nieoceniony jest klej. Wystarczy kropla i chwila cierpliwości aż całość wychynie i możemy cieszyć oko naszym dziełem.


Na koniec przepasamy środek kokardy. Ja użyłam wstążki, ale równie fajnie wygląda papier w innym kolorze lub wzorze, a nawet zwykły jutowy sznurek.
Wykonanie ozdoby zabiera maksymalnie 15 minut, a efekt jest naprawdę super!

4 komentarze

 1. Śliczna kokarda. Przyda się! Właśnie zaczynam pakowanie prezentów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna, szkoda że mam dwie lewe ręce do takich robótek ręcznych ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pełna podziwu dla Twojej pomysłowości, są śliczne i oryginalne. Twoi bliscy to szczęściarze. Zaciekawiłas mnie, muszę tu pobuszowac, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładna kokardka.
  Serdecznie pozdrawiam was wszystkich i zapraszam do odwiedzenia mojej strony Teraz moda.

  OdpowiedzUsuń