Naturalny dezodorant bez aluminium, czy warto?

26 listopada 2018

naturalny dezodorant bez aluminium

Naturalny dezodorant bez aluminium - zastanawialiście się kiedyś czy to faktycznie działa?
Tyle się mówi o negatywnych skutkach stosowania klasycznych antyperspirantów. Że jak już nie mają soli aluminium, to zapychane są innymi, równie niebezpiecznymi substancjami.

O co właściwie chodzi z tym aluminium?

U osób o wrażliwej skórze może powodować podrażnienia, a nawet alergie. Zatykają kanaliki potowe, powodując, że nie uwalniamy toksyn oraz zbędnych substancji. Dodatkowo przedostaje się do wnętrza tkanek, co może być niebezpieczne dla zdrowia. Warto zgłębić temat szerzej dla własnej świadomości.

Czy warto spróbować?

Nie byłam jakoś pozytywnie nastawiona do takich naturalnych rozwiązań. Jak coś tak prostego w składzie może być skuteczne? Nie chciałam uwierzyć, że prościej znaczy lepiej. Tymczasem naturalnego dezodorantu w kremie używam już od 2 miesięcy i jestem gdzieś w połowie opakowania. Moje odczucia są dokładnie przeciwieństwem obaw, które miałam tuż przed rozpoczęciem użytkowania. Prawdę mówiąc, nigdy wcześniej nie miałam tak skutecznego dezodorantu, a zobaczcie ten skład:
soda oczyszczona, masło shea, skrobia ziemniaczana, olej kokosowy, olej z wiesiołka, mąka amarantowa, ziemia okrzemkowa, gliceryna roślinna, glinka biała, olejek eteryczny z grejpfruta, olejek eteryczny z szałwii hiszpańskiej, olejek eteryczny z cytryny zielonej, witamina E.Olejki eteryczne powodują, że zapach jest naprawdę przyjemny i orzeźwiający, i już on sam skłania do wypróbowania.

Jaki kosmetyk wybrać?

Skusiłam się na produkt od 4szpaków, ale na rynku mamy na prawdę wiele marek specjalizujących się w podobnych kosmetykach. Warto przetestować, chociażby z czystej ciekawości. W moim przypadku jednak nie skończyło się na ciekawości, ja po prostu stałam się stałym użytkownikiem. Obawy odeszły w zapomnienie, a ja stwierdziłam, że warto podzielić się swoim zachwytem dalej.I wiecie, że to nie tylko produkt dla kobiet? Tak, tak panowie również mogą z niego korzystać. Ja w zasadzie o istnieniu takich dezodorantów dowiedziałam się od swojej drugiej połówki, więc jestem podwójnie zadowolona - znalazłam swój kosmetyczny hit i cieszę się ze świadomości zużywanych produktów, jaka zaszczepiła się u mnie w domu.

dezodorant bez soli aluminium
7 komentarze

 1. przyznam szczerze, że jeszcze nie używałam dezodorantu w kremie :)

  Zapraszam na mój blog kosmetyczny

  OdpowiedzUsuń
 2. Dezodorant w kremie? Nie słyszałem, ale bardzo mnie to zaciekawiło

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie. Chyba będę musiała spróbować takiego dezodorantu.Bo cały czas używam zwykłych, ale ich skład mnie irytuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle się ostatnio złego mówi o aluminium, o nowotworach nim spowodowanych. Też spróbuję tym bardziej że 4szpaki już znam i cenię sobie ich produkty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiłaś mnie. Nigdy nie używałam dezodorantu w kremie. Lubię rzeczy naturalne. W tym przypadku najważniejsze jest jednak żeby dezodorant był skuteczny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo sie cieszę, że trafiłam na ten wpis. Już od dawna szukam zdrowego dezodorantu. Dzieki za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń