Czy warto podejmować nowe wyzwania?

31 stycznia 2018

Macie tak czasami, że zabieracie się za rzeczy na których kompletnie się nie znacie? Pewnie, że tak bo próbowanie to część naszej egzystencji. Już od maleńkości testowaliśmy nasze kubki smakowe, cierpliwość rodziców i przezwyciężaliśmy swoje bariery. W dorosłym życiu jest całkiem podobnie z tym, że teraz po prostu częściej się boimy. Czasami nie ryzyka, które się z tym wiąże, a po prostu samej czynności/rzeczy/bólu/emocji. Ile średnio czasu zajmuje nam podjęcie się nowej rzeczy? Takiej zupełnie obcej, na pozór kompletnie do nas nie pasującej. Ile razy zdarzyło się wam odmówić np. brukselki, bo nie lubicie, a w rzeczywistości nigdy jej nie próbowaliście? A czekolady? Prawie każdy, uwielbia ten słodki smak rozpływający się po podniebieniu i nawet nie zastanawia się przed zjedzeniem chociaż kosteczki. Stoję właśnie w takim miejscu, zastanawiając się czy spróbować znienawidzonej na pozór brukselki. Obawy przed jej smakiem, trochę hamują mój zapał do wprowadzenia jej do mojej codziennej diety, a jednocześnie ciekawość czy tak trudno ją przygotować by była smaczna i warta poświęcenia jej czasu nie dają za wygraną. Porównanie życia do warzywa może jest słabe, ale chociaż na chwilę pomogło mi się wygrzebać ze sterty wątpliwości. Bo chyba jednak ciekawość wygrywa, a wątpliwości przechadzające się po mojej mózgownicy przysłaniają plusy.  Bądź co bądź i to co nieznane, kiedyś musi być odkryte, ruszam zatem do eksperymentowania, a Was zachęcam do podzielenia się czego nowego ostatnio próbowaliście (nie musi być to jadalne :D)!

sweter / sweater - tutaj / here     spodnie / jeans - sh     buty / boots - footway

* Post powstał we współpracy z Footway

11 komentarze

 1. Świetnie się prezentujesz .Lubię taki styl i kolory :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest oczywiste, że warto podejmować wyzwania ;) ..fajny sweter ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne buty ;) A brukselki takiej gotowanej też nie lubię, ale kiedyś jadłam bardzo dobrą smażoną w sosie z makaronem :) wszystko się da jeśli się chce i pokombinuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. masz piekny kolor oczu <3 aaa i buty mi sie strasznie podobaja <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam taka małą zasadę, że chociaż raz w miesiącu staram się robić coś nowego, czego jeszcze do tej pory nie robiłam :) Sprawdza się i mogę polecić!

  OdpowiedzUsuń
 6. CZY WARTO PODEJMOWAĆ NOWE WYZWANIA? - nie warto, po co ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Życie byłoby nudne gdybyśmy nie próbowali nowych rzeczy!! To poszerzanie horyzontu jest super!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna stylizacja ;) Wydaje mi się, że nowe wyzwania są mimo wszystko czymś, co sprawia, że mamy po co wstawać z łóżka każdego dnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że warto próbować nowych rzeczy, by wiedzieć jak smakują i później nie żałować, że się nie spróbowało. Jak nie będzie odpowiadać to zawsze można zrezygnować. Może okaże się, że to coś będzie wręcz idealne dla nas. :)

  OdpowiedzUsuń