Jak kreatywnie zapakować prezent świąteczny

19 grudnia 2017
zrób to sam

Podłoga w moim M przypomina pole minowe, ciężko znaleźć wolną, bezpieczną przestrzeń. Tona papieru pakowego, tekturowych bilecików, wstążek i  świerkowych igieł leży dosłownie wszędzie, dom stanął na głowie, a wśród tego wszystkiego ja - realizująca swoją wizję na temat świątecznych opakowań. To norma w tym gorącym okresie, ale lubię patrzeć na efekt końcowy i uśmiechnięte twarze moich bliskich, które wynagradzają mi nawet najgorsze pobojowisko :). W tym roku tematem przewodnim jest...choinka. Ten motyw przewija się na każdej paczce, w mniej lub bardziej okazałej formie. Oczywiście Wy możecie zastąpić drzewko dowolnym kształtem, ja akurat wykorzystałam bileciki prezentowe, które kupiłam na Aliexpress w zeszłym roku. 

Czego potrzebujecie do stworzenia pięknych pakunków: 
• papier pakowy jednokolorowy (wybrałam metaliczny czerwony, matowy złoty oraz klasyczny szary)
• nożyk do papieru
• nożyczki
• szablon do obrysowania na papierze (w moim przypadku choinka)
• klej lub taśmę klejącą
• kolorowe wstążki
• sznurek jutowy
• materiał jutowy
• gałązki choinkowe
• złotą konturówkę / marker do efektów 3D


czerwony kolor sezonu

Jak stworzyć choinkowy motyw? Papier pakowy kładziemy na podkładce, najlepiej desce lub innym twardym przedmiocie i obrysowujemy wcześniej przygotowany szablon, a następnie wycinamy. Jeśli zdecydujecie się wycinać kształty nożykiem, będziecie mieli do dyspozycji całkiem sporą górkę kolorowych figur, które można wykorzystać do ozdabiania kolejnych paczek. Wystarczy je tylko oddzielić od arkusza i mamy gotową bazę, możliwą do wykorzystania na dwa sposoby. 


ozdabianie prezentów na święta

jak pakować prezent w papier

Wycięte miejsca podklejamy (użyłam taśmy klejącej) papierem o innym kolorze i tak naprawdę to wszystko. Wystarczy już tylko owinąć prezent, obwiązać go sznurkiem lub wstążką, dodać kawałek juty czy zieloną gałązkę i otrzymujemy wyjątkowy podarunek w niepowtarzalnej oprawie. 
Tekturowe choinki poprzyklejałam na złotym papierze, dodałam złoty akcent na każdej przy pomocy konturówki do efektów 3D. Jeszcze tylko czerwona wstążka i świerkowa gałązka i prezent gotowy do wręczenia. 


prezent z czerwoną kokardą


Nie musicie odrywać choinek od papieru, możecie zostawić wypukłe kontury, które na metalicznym papierze wyglądają naprawdę efektownie. Dodatkowo przygotujcie gwiazdę ze złożonego w harmonijkę papieru i umieśćcie na środku pudełka. Podarunek nie do podrobienia!

pakowanie prezentów w papier

gadżety potrzebne do ozdabiania prezentów

Jak zrobić gwiazdę z papieru? Potrzebujemy dwóch kwadratów, które składamy w harmonijkę. Gdy przygotujecie już oba, wystarczy naciąć na samym środku, jedną część od góry, drugą od dołu i wsunąć jedną w drugą. Gotowe! Nic prostszego prawda?

idealny prezent świąteczny

Jeśli poszukujecie więcej pomysłów, może bardziej klasycznych, łapcie wpis z zeszłorocznego pakowania prezentów. Jest dużo szarego papieru, złote dodatki, a zresztą sami musicie to zobaczyć! :)

10 komentarze

 1. Ja, niestety, mam dwie lewe ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślicznie zapakowane. Uwielbiam, gdy prezenty są ładnie i estetycznie zapakowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie zapakowane prezenty. Świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wykonanie wspaniałe! o się nazywa prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne inspirujące zdjęcia! Chciałabym dostać choć jeden tak ślicznie zapakowany prezent! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne opakowania! Mi zazwyczaj aż tak ładnie nie wychodzi :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba się zainspiruje tą harmonijką <3. Jeszcze mi tylko został najbardziej szczególny- prezent dla mojego chłopaka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, prosta ozdoba, a bardzo odmienia cały prezent i jest to element, w który wkłada się odrobinę serca :)

   Usuń
 8. O kreatywnym pakowaniu prezentów czytam niczym o czarnej magii. Nigdy pakowanie prezentów nie było moją mocną stroną i zawsze, mimo wszelkich starań, moje opakowane prezenty doprowadzały mnie do frustracji...

  OdpowiedzUsuń