"Współczesne maniery. Czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt" - recenzja książki

25 maja 2015
Jak zachować się na spotkaniu? Jak się przedstawiać? Jak wiele o nas mówi mowa ciała? Na te i wiele innych pytań związanych z zasadami savoir vivre odpowiada Dorothea Johnson (specjalistka w dziedzinie dobrych manier) i jej wnuczka Liv Tyler w książce "Współczesne maniery". Jak mnie spodobała się ta pozycja? Czytajcie dalej!


Książka podzielona jest na 6 rozdziałów, z których dowiemy się jak zachowywać się na spotkaniach, oraz jak należy się witać. Upewnimy się jak powinno wyglądać poprawnie napisane CV i jakich gaf nie popełnić podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nie zapominając również o dress code. Poznamy zasady komórkowego savoir vivre'u oraz netykiety. Zapamiętamy, że nawet w komunikacji miejskiej obowiązują pewne zasady. Dowiemy się sporo o dobrym zachowaniu przy stole. O ułożeniu sztućców, czy europejskim i amerykańskim stylu jedzenia oraz jaki powinien być taktowny gospodarz.Wiele z tych norm jest nam dobrze znanych, może wydać się banalnych i oczywistych, a jednak warto się zastanowić, czy się do nich stosujemy. Bo nie ustąpienie miejsca w autobusie, starszej osobie to również faux pas. Z drugiej jednak strony możemy zaznajomić się z nieznanymi nam regułami i wcielić je w życie.
Czy jest to lektura przeznaczona tylko dla osób stojących u progu kariery? Myślę, że nie! Przede wszystkim, dobre maniery, o których mowa warto przenieść również do codziennego życia i stosować nie tylko na polu biznesowym. Dzięki temu będziemy nie tylko bardziej wartościowymi ludźmi, ale również pewniejszymi siebie. Wiedząc, że nic nie może nas zaskoczyć, nie może być inaczej.


"Współczesne maniery. Czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt" Dorothea Johnson, Liv Tyler, Wydawnictwo Literackie

2 komentarze

  1. Ciekawa książka, patrząc na otaczającą rzeczywistość mam wrażenie, że niektórzy powinni się nauczyć na pamięć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. chyba sobie ją przeczytam ;)

    OdpowiedzUsuń