Operacja remont - czyli alternatywne rozwiązania na ściany

03 marca 2015

Zastanawialiście się podczas remontu co zrobić ze ścianami, żeby nie były nudne i bez charakteru? Myślę, że jak każdy kto popadł w remontowy trans - tak! Białe ściany to ostatnio hit, u mnie w domu również nie będzie ich brakowało jednak, żeby mieszkanie bardziej wyrażało nas oraz nasze charaktery postawiliśmy również na kolor i kilka alternatywnych rozwiązań. W wielu z nich musieliśmy iść na kompromis i w ten oto sposób każdy z domowników ma w pomieszczeniach coś swojego.
Zaczynamy zatem przegląd nowatorskich rozwiązań na ściany:


FOTOTAPETY
Aktualnie nie zdecydowaliśmy się na tapety, ponieważ pomysł wpadł mi do głowy za późno. Jednak musicie wiedzieć, że obecne fototapety powinny zadowolić nawet najwybredniejszą osobę. Mnie bardzo przypadły do gustu już kultowe we wzór wierzb, oraz w geometryczne wzory czy choinki. Zagospodarowana tak chociaż jedna ściana może stworzyć bardzo przytulne wnętrze. W sieci wyszukacie wiele stron z różnymi tapetami. Ja znalazłam bardzo ciekawe egzemplarze na dawanda.pl.
fot.dawanda.pl

KAMIEŃ
Występuje w wielu kolorach i fakturach. Obecnie stanowi bardzo ciekawy element wykończeniowy i dekoracyjny wnętrza. My również się na niego zdecydowaliśmy. Wybraliśmy białe cegiełki na ścianę do salonu oraz większe kamienne płytki do przedpokoju. Pamiętajcie jednak, że te bardziej wystające elementy zmuszają do częstych porządków, ponieważ zbiera się w nich spora porcja kurzu. Przyklejanie płytek nie jest bardzo skomplikowane i można tego dokonać samodzielnie. Jest to jednak dość mozolna praca. Tak jak w przypadku fototapet wystarczy pokryć jedną ze ścian by pomieszczenie stało się oryginalne.
fot. lovingit.pl / muratordom.pl

FARBA TABLICOWA
Z pisania po ścianach chyba się nie wyrasta! Coś o tym wiem, bo planując zagospodarowanie kuchni, od razu zaznaczyłam, że nie może zabraknąć w niej czarnej ściany pokrytej farbą tablicową. Oczywiście ja zdecydowałam się na czerń, jednak do wyboru jest wiele kolorów (w zależności od marki farby). Tak naprawdę malowanie farbą tablicową niewiele różni się od malowania zwykłą farbą. Po wcześniejszym oczyszczeniu i zagruntowaniu ścian możemy zabierać się do pracy. Farba jest gęsta, najlepiej do jej rozprowadzenia używać wałka, dzięki czemu osiągniemy zdecydowanie lepszą strukturę na ścianie i szybciej pomalujemy zaplanowaną powierzchnię. Farba jest wodoodporna więc nie pozostaje nic innego jak pisać, pisać, pisać!
fot. kosovalive360.com / lovingit.pl

FARBA MAGNETYCZNA
Tak jak w przypadku farby tablicowej ta również ma dość gęstą konsystencję. Aby wzmocnić jej właściwości magnetyczne należy nałożyć kilka warstw. Następnie bez problemu możecie ją zamalować dowolną farbą lub tak jak w naszym przypadku tablicową.
fot. czterykaty.pl / lovingit.pl

FARBA SUCHOŚCIERALNA
I nasze największe odkrycie. Często ta metoda stosowana jest w biurach, my jednak postanowiliśmy przenieść ją do naszego m. Już wyjaśniam czym tak naprawdę jest ta farba suchościeralna. W największym skrócie po jej zastosowaniu uzyskujemy powierzchnię, po której możemy pisać pisakami. I to nie musi być koniecznie ściana! Miejsce, na którym zastosujemy naszą farbę może doskonale służyć również jako tło ekranu projektora (które coraz częściej można spotkać w domach zamiast standardowego telewizora) czy pole interaktywne. Genialna sprawa!
fot. stronywnetrza.pl

6 komentarze

 1. Ściany do malowania są fajne w pokoju dzieciaków, natomiast salon - kamienie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My robimy takie miejsce do pisania nad biurkiem - obowiązkowo! :) a salon zdecydowanie kamienie :)

   Usuń
 2. Fototapeta w pasy i tapeta z farbątablicową oraz magentyczną podobają mi się!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie sugestie bardzo interesujące. Jeśli ktoś ma wystarczająco dużo pomieszczeń, może wykorzystać każdą z opcji. Sama miałabym problem z wyborem - zwłaszcza pokój dziecięcy to dobry ruch w kierunku takich farb.

  OdpowiedzUsuń