Grupon Starter

12 września 2013
Macie tak czasami, że budzicie się pełni energii, czas Was nigdzie nie goni? Chcielibyście jak najlepiej wykorzystać ten dzień, po czym dochodzicie do wniosku, że tak naprawdę w Waszym mieście nie ma gdzie wyjść, nic się nie dzieje?! Nie musi tak być! Już teraz możemy sprawy wziąć we własne ręce, zmienić coś dla siebie jak i otoczenia dzięki platformie Groupon Starter

To właśnie Grupon Starter jest organizatorem nietypowego projektu, którego hasłem przewodnim jest „Razem możemy więcej!”. Głównym zamiarem jest pokazanie , że nawet dzięki małym przedsięwzięciom, realizowanym wspólnie z innymi, możemy dokonać pozytywnych zmian w swoim najbliższym otoczeniu.

Akcja póki co tyczy się: Krakowa, Poznania, Łodzi, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Warszawy oraz Wrocławia. Mieszkańcy zgłaszali na platformie Groupon Starter pomysły na inicjatywy społeczne. Z ponad 100 nadesłanych projektów wybranych zostało 18 najciekawszych i teraz to internauci zdecydują, które z nich są najbardziej potrzebne i interesujące. 

Głosowanie na najciekawsze inicjatywy  potrwa do 15 września. Autorzy sześciu projektów, które wzbudzą największe zainteresowanie i zdobędą najwięcej głosów poparcia, otrzymają od Groupon granty w wysokości 10 tysięcy złotych na ich realizację. Dlatego warto zagłosować na najlepsze waszym zdaniem pomysły - do czego serdecznie zapraszam :)
Jak wynika z raportu TNS Polska na zlecenie Groupon ponad 90% internautów jest zdania, że dzięki Internetowi angażowanie się w sprawy społeczne jest łatwiejsze. Natomiast aż 87% sądzi, że działając wspólnie można osiągnąć więcej niż w pojedynkę. Dlatego nie ma na co czekać, w końcu problemy lokalnych społeczności łatwiej rozwiązywać razem! :)


Konkurs inicjatyw Groupon Starter podzielony został na 3 etapy. Pierwszy to przyjmowanie zgłaszanych pomysłów (do 25 sierpnia). Drugi zakłada otwarte głosowanie na wybrane projekty przez internautów (2-15 września). Ostatni etap będzie polegał na wyłonieniu zwycięzców oraz realizacji zgłoszonych przez nich projektów (23 września-7 listopada). Więcej informacji znajdziecie na starter.groupon.pl5 komentarze

 1. Fajny pomysł, tylko szkoda że wszystkie tego typu projekty są robione w dużych miastach, w dużych i w kółko tych samych miastach, można by było coś takiego w końcu zdziałać w tych mniejszych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadam się z Tobą w stu procentach! Mam nadzieję, że takie inicjatywy pojawią się również w mniejszych miastach. Póki co trzeba jednak się cieszyć, że w ogóle mają miejsce, może dadzą korzenie kolejnym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł, zainteresowałaś mnie tematem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 5. dobra rzecz!:) na pewno się dołącze do projektu :)

  Buziaki,
  Style Junkie

  OdpowiedzUsuń