niedziela, 19 lutego 2017

Kim chciałeś zostać w dzieciństwie?


Pamiętacie kim chcieliście zostać w przeszłości? Mój dziadek powtarzał do każdej ze swoich wnuczek, a jest nas 3, że będziemy pielęgniarkami i lekarkami. Najwyraźniej, żadnej z nas nie spodobał się ten scenariusz bo nigdy nie poszłyśmy w stronę medycyny i każda robi coś innego. Ja na przekór od małego powtarzałam, że zostanę florystką, zawsze lubiłam manualne zabawy i twierdziłam, że to zdecydowanie to czym chciałabym zająć się w przyszłości. To marzenie pozostało do dzisiaj, ale nigdy nie zrobiłam ani jednego kroku by zająć się kwiatami, a żeby było śmiesznie o swoich domowych roślinach często zapominam.
Mój ukochany natomiast miał milion planów na siebie, nagrywał filmy ze znajomymi, które obecnie są tak żenujące, że aż śmieszne, chciał być strażakiem, a ostatecznie robi coś zupełnie innego, chociaż nieraz wspominał, że chciałby zrealizować swoje marzenia i móc pomagać ludziom w opresji. Każde z nas miało w głowie swoją wizję. Wizję, która kiedyś wydawała się być na wyciągnięcie ręki. Ciągnęło nas do handlu, a zabawy w sklep traktowałyśmy naprawdę poważnie. Jako dziewczynki pisałyśmy "książkę", którą miałyśmy wydać. Trochę później moje przyjaciółki planowały dziennikarską karierę i prawniczą również. Minęło trochę lat zmieniły się priorytety i nasze zamiary. I chociaż nigdy nie dałam nikomu zapomnieć, że chce układać bukiety, to raczej już się tym nie zajmę. Teraz szukam nowych możliwości i dziewczyny również.
Bransoletki, które widzicie w dzisiejszym wpisie, to nie byle co. Bardzo długo myślałam nad tym jakie symbole chciałabym aby się na nich znalazły. I nie bez przyczyny pojawia się tam aparat, czterolistna koniczyna, gwiazdka czy serce zbudowane z puzzli. Chciałam aby ta biżuteria miała dla mnie znaczenie symboliczne i przypominała o tym, o czym często zapominam w pośpiechu. O szczęściu do którego chcę dążyć, o pasjach które chce rozwijać, o miłości którą chcę budować. I oczywiście o marzeniach, które kiedyś myślałam, że łatwiej jest zrealizować. No i nie jest łatwo, ale warto je mieć, chociaż by po to, żeby sobie powspominać, tak jak ja teraz, kim chciało się być i co robić. Pochwalcie się, ile z Was robi to co sobie wymyśliła w dzieciństwie? :)

płaszcz / coat - tutaj / here     torebka / bag - tutaj / here     botki / boots - deezee     bransoletki / bracelets - nomination italy
6 komentarzy:

 1. płaszcz jest cudny, kolor mnie zachwycił :)

  OdpowiedzUsuń
 2. butelkowa zieleń idealnie do ciebie pasuje ;)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 3. CHciałam być archeologiem, nic z tego nie wyszło :) Fajny zestaw Kasiu.

  OdpowiedzUsuń
 4. We provide a remedy for the treatment of various health problems, by using a drug that has been provided and grain can cure the disease completely.

  Obat Epilepsi

  Obat Jantung Bocor Anak

  Obat Lipoma

  Obat Gerd

  OdpowiedzUsuń
 5. Od kiedy pamiętam chciałam być fryzjerką. Rodzina mi zaś mówi, że wcześniej mówiłam, że chcę być nauczycielką jak babcia. Jestem pedagogiem - nauczycielem :) W tamtym roku robiłam orientację w całej mojej szkolę kim chcą być dzieci w przyszłosci, ciekawe to było :)

  OdpowiedzUsuń